KANADA

Kanada Öğrenci Vizesi Danışmanlığı

Türk vatandaşlarının, Kanada'da eğitim alabileceğiniz farklı kategoriler bulunmakta. Bunlar Lise, Dil Eğitimi, College, Üniversite programlarıdır.

Lise Programları 

Lise programı Türkiye'de Lise öğrencisi olan kişiler için Kanada'da yabancı öğrenci kabul eden Özel liseler aracılığıyla yürütülmektedir. Lise programlarında ara dönem başlangıçlar olsa da öğrenciler için çok sağlıklı olmamaktadır, o yüzden sadece Eylül başlangıçlı eğitim öğretim yılı için hizmet veriyorum ben. Bu programa katılabilmek için öğrencinin orada dersleri takip edecek düzeyde ingilizcesi olması lazım. Bu yoksa eğer Lise eğitimine de yeni başlanacaksa hazırlık yılı eğitimi veren okullarda bulunmakta. Ara yıllarda gideceklerde de nadir de olsa ingilizce programları var, bazen öğrencinin seviyesi tam değil ama yakın olabiliyor o zaman ekstra ingilizce dersler ile destek verilebiliyor programda. Tabi en sağlıklısı öğrencinin Türkiye'de IELTS yada TOEFL benzeri sınava girip yeterli puanı alması olacaktır. Eğer ki öğrencin bu tarz bir puanı yok fakat ingilizce yeterliliğine güveniyorsa bazı liseler de kendileri bire bir görüşme gerçekleştirerek öğrencinin yeterliliği konusunda kabul verebiliyorlar. 

Bunların yanında vize alabilmek için öğrencinin ailesinin maddi durumu yeterli olması gerekli. Kanada'da özel liselerin yıllık ücretleri 13.500 CAD'dan başlayıp 70-80 bin CAD'a kadar çıkmaktadır. Burada hem sizin bütçeniz hem de talep edeceğiniz lokasyona göre fiyatlar farklılık göstermekte. 

Kanada'da lise eğitimi düşünüyorsanız linkteki formu doldurabilirseniz durumunuzu inceleyip size en kısa sürede dönüş sağlayabilirim. 

https://necipoguz.com/vize-degerlendirme-formu

Dil Okulu Programları

Kanada'da dil eğitimi programları hem öğrencilerin hem de yetişkinlerin alabileceği bir programdır. Kanada'da yüzlerce dil okulu bulunmakta, hepsi İngilizce dil eğitimi verdiği gibi Fransızca dil eğitimi veren okullarda bulunmakta. Bu programda vize alabilmek için neden Kanada'da dil eğitimine ihtiyaç duyduğumuzu ve maddi durumumuzun bu eğitim için yeterli olduğunu belgeleyebilmemiz gerekmekte. 

Kanada'da ki dil eğitimi programlarının bir başlangıç tarihi yoktur, okullarda devamlı öğrenci sirkülasyonu olduğu için vize alabildikten sonra her pazartesi size uygun seviyedeki kursa katılım sağlayabilmektesiniz. 

Kanada'da dil eğitimi düşünüyorsanız linkteki formu doldurabilirseniz durumunuzu inceleyip size en kısa sürede dönüş sağlayabilirim. 

https://necipoguz.com/vize-degerlendirme-formu

College Programları

Bu programlar Kanada'daki devlet ve özel kolejler bünyesinde verilmekte olan Sertifika ve Diploma programlarıdır. Türkiye'de karşılğı olmayan bir eğitim seviyesi olduğu için anlatmak biraz zor oluyor ama şöyle düşünebilirsiniz, bu eğitimler mesleki alanda verilen 1 yada 2 yıllık programlar. Buradalardan alacağınız diplomalar ile Kanada'da iş bulma ihtimaliniz olmayana göre daha yüksek oluyor haliyle. Kanada'da bir çok kolej olduğu  için popüler bir eğitim seviyesi aslında, bazı öğrenciler üniversite eğitimine gitmeden bunu tamamlayıp sektöre atılabiliyor. 

Bizim açımızdan ise bu eğitimlerin en büyük özelliği, eş ve çocukları da bu eğitim türünde alacağımız vize ile götürebilmemiz ayrıca bu eğitime katılacak olan öğrenciye de part-time çalışma izni vermesi. Kanada'da dil eğitimine gittiğimizde çalışma iznimiz olmuyor, fakat bu programlarda var. Eş'iniz de sizle gidecek olursa o da tam zamanlı açık çalışma izni alabilmekte. 

Bu programlara katılım şartlarından en temeli ingilizce seviyesi. Yeterli seviyede ingilizceniz yoksa bunlardan kabul alabilmek mümkün değil. Bunun için IELTS'den min. 5.5 yada Duolingo'dan min 120 bandında skorunuz olması gerekiyor. Bölümüne göre bu rakamlardan daha yüksek seviye isteyen okullarda bulunuyor. Bazı okullar ise kendi seviye tespit sınavlarını yapıp size kabul verebilir yada Türkiye'de lisans eğitiminizi ingilice aldıysanız sizi bu zorunluluktan muaf tutabilir. 

Ayrıca Post Graduate Work Permit veren okullardan birinden mezun olduğunuz takdirde de Kanada'da eğitim sonrası açık çalışma ve oturma izni alabiliyorsunuz. Bunu her kolej sağlayamamakta, kayıt olurken bunu dikkate almanızda fayda var. 

Yine dil eğitiminde olduğu gibi bu programda da, neden bu eğitime ihtiyacınız olduğunu ve maddi olarak tüm maliyetlerinizi karşılamaya hazırlıklı olduğunuzu göstermeniz gerekmekte. 

Kanada'da 100'den fazla college'a benim aracılığımla kayıt gerçekleştirebilir ve vize danışmanlığı alabilirsiniz. Böyle bir niyetiniz varsa linkteki formu doldurabilirseniz durumunuzu inceleyip size en kısa sürede dönüş sağlayabilirim. 

https://necipoguz.com/vize-degerlendirme-formu

Üniversite Programları

Tahmin ettiğiniz gibi dil şartı bu programda da olmazsa olmazımız. Lisans ve Yüsek Lisans programları college eğitimine göre kabul alması daha zor ve maliyetleri daha yüksek olan programlardır. Tabi hem bütçeniz hem profiliniz uygunsa bu programları da değerlendirebilirsiniz. 

Kanada Turist Vizesi Danışmanlığı

Bu danışmanlıkta, başvuru formlarınızın doldurulması, topladığınız evrakların düzenlenmesi, başvuru mektubunuzun yazılması gibi tüm işlemleri ben tamamlıyorum. Danışmanlık almayı düşünürseniz alttaki formu doldurabilirsiniz. 

https://necipoguz.com/vize-degerlendirme-formu

Başvurunuzu kendiniz tamamlıyorsanız aklınıza takılan yerler için benden ücretli seans satın alabilirsiniz. Orada ekran paylaşarak dosyalarınız üzerinden detaylı bilgiler aktarabiliyorum.

https://introwise.com/necipoguz