İRLANDA

İRLANDA DİL OKULU DANIŞMANLIĞI

İrlanda'nın ana dili ingilizce olmasından dolayı ülkede bir çok İngilizce dil eğitimi veren özel kurum bulunmakta. Diğer ülkeler arasında popülerlik kazanmasının sebebi ise Türk öğrencilere çalışma izni veren bir programının bulunması.

İrlanda'da min. 25 haftalık dil eğitimine kaydolduğunuzda, eğer ki onay alabilirseniz size 33 haftalık yani yaklaşık 8 aylık bir vize verilmekte. 6 ay dil eğitiminin ardından 2 aylık da tatil zamanınız bulunmakta. Bu süre boyunca part-time çalışma izniniz olduğu gibi, Haziran - Eylül ayları arasında da haftada 40 saat full-time çalışma izniniz olmakta. 

İrlanda ilk etapta öğrencilere 3 aylık giriş vizesi veriyor, bu da gidiş tarihinizi esnetebilme imkanı sağlıyor. İrlanda'ya giriş yaptıktan sonra 8 aylık süreciniz başlıyor. 

Oraya gittiğinizde GNIB yani oturum izni başvurusu yapmanız gerekmekte, bunun içinde gitmeden sizin için randevu alıyoruz. Eğer ki her şey yolunda gider zamanında GNIB randevusu alabilirsek, İrlanda'ya girdikten yaklaşık 1 ay sonra çalışma izninizi elinize almış ve iş arıyor olabilirsiniz. GNIB randevularında ki yoğunluktan dolayı maalasef bu süre zaman zaman uzayabilmekte. Onun için kendi başvurularımda hem öğrenci hem ben, her gün randevu kovalıyoruz diyebilirim. GNIB başvurusunun 300 EURO da ücreti bulunmakta. 

Dil okullarından ilk etapta 25 hafta eğitim 4 hafta konaklama satın alıyoruz. Konaklamayı 2 yada daha uzun da yapabiliyoruz. Sonrasında eğer memnun kalırsanız konaklamanıza devam ediyorsunuz, genelde de öğrenciler kendi ayarladıkları konaklamalara geçiş yapıyorlar, çünkü daha uygun fiyata yerler bulabiliyorlar.

Malta'da dil eğitimi düşünüyorsanız linkteki formu doldurabilirseniz durumunuzu inceleyip size en kısa sürede dönüş sağlayabilirim. 

https://necipoguz.com/vize-degerlendirme-formu